Duyurular

Diğer

3. Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Kurs İlanı

Türkiye Yelken Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan 3.Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Kursu 11-24 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir ilinde yapılacaktır.

Kurs Temel Eğitim Programı,  Özel Eğitim Programı olmak üzere 2 kısımdan oluşacaktır. Kursun Özel Eğitim Programı 11-17 Aralık 2017 Yelken Federasyonu Tesisleri Paşalimanı-Çeşme / İZMİR’ de, Temel Eğitim Programı Ege Üniversitesi BESYO Bornova / İZMİR’ de yapılacaktır. Yelken ve Rüzgar Sörfü branşlarının temel eğitim dersleri aynıdır. Yalnızca özel eğitim dersleri farklılık göstermektedir.

Kursiyerler Özel Eğitim Programını Paşalimanı-Çeşme / İZMİR’ de alacaklardır. Konaklama masraflarını Türkiye Yelken Federasyonu karşılayacaktır. Katılımcılar yalnızca yemek bedellerini (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği) kişi başı günlük 20 TL olarak ödeyeceklerdir.

Kursiyerler Temel Eğitim Programını Bornova / İZMİR Ege Üniversitesi BESYO tesislerinde alacaklardır. Kursiyerler konaklama ve yemek bedellerini federasyon aracılığı olmadan okul veya okula yakın alan içerisinde kendileri karşılayacaklardır.

3. Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenör Kursunun son başvuru tarihi 05 Aralık 2017 olarak belirlenmiştir.

 

Antrenör Eğitim Yönergesi ve TYF Antrenör Talimatı, gereğince adaylarda aranacak nitelikler aşağıdadır.

 • Bu kurs 20 aday kapasiteli olup Türkiye Yelken Federasyonu 2. Kademe Yelken ve 2. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenörü Lisansına sahip olanlar başvurabilir.
 • Katılımcılar seçilirken özellikle halen Centerboard sınıflarında antrenörlük yapan ve yelken kuruluşlarında görev alan antrenörlere öncelik verilecektir.
 • 2. Kademe Antrenör Lisansına  sahip ve 2. Kademede en az 2 yıl çalışmış olduğunu belgeleyen ve  bu süre içerisinde branşla ilgili en az 2 seminer görmüş antrenörlerin katılabildiği eğitim programını kapsar.
 • Amatör Denizci Belgesi sahibi olmak.
 • Sağlık Bakanlığı onaylı minimum 16 saatlik temel ilk yardım belgesi sahibi olmak.
 • Ceza Yönetmeliğine göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak   mahrumiyeti cezası almamış olmak,
 • Taksirli suç dışında, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı bir suçtan veya kaçakçılık, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 5 yıl ve daha fazla ağır hapis veya hapis veya aynı süreye eşdeğer ağır para cezasıyla mahkum edilmemiş  olmak,
 • Daha önce açılan 3. Kademe Yelken ve Rüzgar Sörfü Antrenörü Terfi Kursunda  Temel Eğitim Ders, Spor Dalı Teknik Taktik ders veya derslerinden  bütünlemeye kalan antrenör adayları bu seminerin ilgili ders/dersleri ile sınav/sınavlarına katılabileceklerdir.
 • Kurs ile ilgili katılımcılara TYF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacak, tüm masraflarını kendileri karşılayacaklardır.
 • Açılacak 3. Kademe Yelken ve 3. Kademe Rüzgar Sörfü Antrenörü Terfi Kursuna  katılmak ve yapılacak sınav sonucunda başarılı olmak gerekmektedir.

 

 • TYF Antrenör Talimatı, Madde 6.1 gereğince Antrenör Kurs, Seminer ve Kliniklerine katılanlardan, Yönetim Kurulunun belirleyeceği Katılım Payı alınmaktadır.   2017 yılı için bu meblağ 550.- TL olup, Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi , IBAN:TR30 0003 2000 0000 0049 9373 09 numaralı hesabına ödemiş olmak, gerekmektedir.

 

Başvuru için gerekli belgeler:

·          Antrenör Başvuru Formu (Ek-A)

·         Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

·         Sağlık Raporu

·         Öğrenim Belgesi Tasdikli örneği

·         Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

·         Amatör Denizci Belgesi Fotokopisi

·         Adli sicil kaydı

·         Cezası Olmadığına Dair Yazı(Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden)

·         İlk Yardım Belgesi Fotokopisi

·         II. Kademe Antrenör Belgesi Aslı

·         II. Kademede En az 2 Yıl Çalışmış Olmak ve Bu Süre İçerisinde Branş İle İlgili En az 2 Seminer Gördüğünü  Belgelemek.

·         550 TL katılım payının Türkiye Yelken Federasyonu Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi IBAN:TR30 0003 2000 0000 0049 9373 09 numaralı hesabına ödenmiş olduğunu gösteren dekont.

Not: Evrakların hepsi kurstan önce tamamlanarak şeffaf dosya içerisinde eksiksiz ve ıslak imzalı olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Belirtilen şekilde evraklarını sunmayan kişilerin kurs başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

 Adres : TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU

4. Levent Sanayi Mah. Eski Büyükdere Cad. No:43 K:2 Kağıthane / İSTANBUL

Tel. :0212 270 40 80         Fax. :0212 270 40 81   

E-Posta : egitim@tyf.org.tr  

Dosya Eki: Ek-A-ogretici-basvuru-formu.doc 

Son başvuru tarihi: 05 Aralık 2017

 Yayınlanma Tarihi: 17/11/2017 10:47