Duyurular

Diğer

Kulüpler Listesi yenilendi

Federasyonumuzca geçmiş dönemlerde tescil edilmiş kulüplerin listesi, yapılan bir tarama çalışması ile güncellenmiş olup ekte son hali ile yayınlanmıştır. 

 

Listeye yeni tescil edilen kulüpler eklenmiş,  faaliyetlerini durdurmuş (son iki yıl içinde hiç bir TYF faaliyetine katılmamış ve yeni lisans başvurusunda bulunmamış) olan kulüpler ise ''Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulüpleri Yönetmeliği Madde 33''  gereği listeden çıkartılmıştır.

 

Ekli Listede son sütunda faal olarak nitelendirilmiş kulüpler, son iki yılda en az bir TYF faaliyetine katılmış olanlardır. Durgun olarak nitelendirilmiş olanlar ise son iki yıl içinde herhangi bir faaliyete katılmamış olmalarına rağmen yeni lisans başvurusunda bulunmuş olan kulüplerdir.

 

Yelken branşındaki faaliyetlerini tamamen durdurmuş olan kulüplerin yeniden sportif faaliyete başlamak istemeleri halinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine ve TYF ye tekrar başvuruda bulunarak tescil ve akreditasyon işlemlerini yeniden başlatmaları gerekmektedir.

 

TYF bünyesindeki sportif faaliyetlere katılmadan sadece yerel yelken eğitim faaliyetinde bulunmak isteyen kulüplerin ise TYF yeterlilik belgesi veya TUYEP belgesi için TYF ye başvurmaları gerekmektedir.

 

Ekli listede yer alan bilgilerde bulunan eksik veya hatalar konusunda bize yardımcı olmak için lütfen kdk@tyf.org.tr adresine yazınız.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU

 

EkA: Kulüpler ListesiYayınlanma Tarihi: 04/07/2017 09:44