Duyurular

Diğer

Milli Hakemliğe Terfi Semineri Duyurusu

Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2018 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Milli Hakemliğe Terfi Semineri aşağıda yazılı bulunan il ve tarihlerde düzenlenecektir. 20.12.2014 tarihli Türkiye Yelken Federasyonu Hakem Talimatı gereğince milli hakemliğe terfi edilebilmesi için; düzenlenecek terfi seminer programının her üç gününe de katılmak ve seminer sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olmak gerekmektedir.

Aynı talimatın 16-(1) maddesi gereği İl Yelken Hakemliği kademesinde en az üç yıl içerisinde tescili yapılmış en az 10 il veya Federasyon yarışında faal hakemlik yapmış olanlar Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenecek Milli Hakemliğe Terfi Seminerine katılma hakkını elde ederler. Seminere katılmak için gerekli belgeler; 1) Başvuru Formu (Ek B) 2) Son altı ay içinde çekilmiş iki adet fotoğraf gerekmektedir.

İlgili seminer sonunda yapılacak olan sınavda en az 70 puan alanlara ‘Milli Yelken Hakemi’ lisansı verilir. Sporcuların milli hakemliğe yükselmesi a) En az üç defa Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren veya b) En az beş defa Milli olan (bir seri yarış bir millilik sayılır) sporcular, ilgili talimatın 14(1). Maddesinde belirtilen belgelerle Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılacak olan Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılacak olan Milli Hakemliğe Terfi Semineri’ne kayıt yaptırabilirler. Seminer sonrası sınavda başarılı olanlar ‘Milli Yelken Hakemi’ olurlar.

Bu seminerin katılım kontenjanı 24 kişi ile sınırlıdır. Kesin Katılımcı Listesi ayrıca TYF internet sayfasında duyurulacaktır.

Seminer ile ilgili olarak TYF tarafından katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmayacak olup, vize harcı olan 110 TL’nin Türkiye Yelken Federasyonu’nun Türk Ekonomi Bankası Ankara Ulus Şubesi IBAN: TR30 0003 2000 0000 0049 9373 09  no’lu hesabına, dekonta ad- soyad ve hakem vize bedeli ifadesini yazdırarak gönderilmesi gerekmektedir. Katılımcıların yukarıda belirtilen vize harcı ödemesini yaptıktan sonra katılımlarıyla ilgili bilgiyi canisgoren@tyf.org.tr adresine göndermeleri ve seminere gelirken dekontun bir kopyasını ve hakem kartlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Katılımcılarının WS Kural Kitabı’nı yanlarında getirmeleri ya da ücretsiz uygulamayı indirmiş olmaları gerekmektedir.

Seminer sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olamayan hakemlerin vize ücreti geri ödenmeyecektir.

Dosya Eki: ek-b-hakem-bilgi-formu-30-10-2018

Seminerin Açılacağı Yerler:

İSTANBUL:

Seminer Tarihi: 7 - 8 - 9 Aralık 2018

Seminer Yeri: Fenerbahçe Yelken Şubesi Fenerbahçe Burnu/ İSTANBUL

Seminer Saatleri: 09:30 - 17:00

Eğitmenler: İlker BAYINDIR (IJ/IRO) ve Pınar Coşkuner GENÇ (IJ/IRO)

İrtibat Tel: Can İŞGÖREN   e-posta: canisgoren@tyf.org.tr   Tel: 0 532 653 06 77

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 30/10/2018 11:09