Haberler 420, 470, LASER, PİRAT, FINN, RS-X, RS-ONE ve TECHNO293 Sınıfları Türkiye Şampiyonası Tamamlandı.

Diğer

420, 470, LASER, PİRAT, FINN, RS-X, RS-ONE ve TECHNO293 Sınıfları Türkiye Şampiyonası Tamamlandı.


3 Nisan – 8 Nisan 2017 tarihlerinde Çeşme’de yapılan 420, 470, Pirat, Finn, RS-X, RS-One ve Techno293 sınıfları TYF Türkiye Şampiyonası sona erdi ve şampiyonlar belli oldu.

420 Genel, 420 Kız ve 420 Genç sınıflarında Deniz SALTIK ve Aylin TEZOL ikilisi, 470 Genel sınıfında S. Tora KUTOĞLU ve S.Bora KÜTÜK ikilisi, Pirat sınıfında Murat SUNTAY ve Altuğ Hüseyin YANARDAĞ ikilisi, Laser Standard Genel sınıfında Mustafa ÇAKIR, Laser Genç sınıfında Berkay ABAY, Finn sınıfında Mehmet Arif ERDEM, RS:X Erkek sınıfında Onur Cavit BİRİZ, RS:X Genel ve RS:X Kadın sınıflarında Dilara URALP, RS:X Genç Kız sınıfında Derin GÜNENÇ, RS:One sınıfında Nikita CHETVERNYA, RS:One Kadın sınıfında Arya ŞENER, Techno293 U13 Genel  ve Techno293 U13 Kız sınıflarında Merve VATAN, Techno293 U15 Genel sınıfında Miray ŞAKI, Techno293 U15 Kız sınıfında Nehir HELVACIOĞLU, Techno293 U17 Genel sınıfında Batuhan ARSLAN, Techno293 U17 Kız sınıfında Eda YAVUZ Türkiye Şampiyonu ünvanına ulaştı..

Dereceye giren tüm sporcularımızın listesi ve dereceleri aşağıdaki gibidir:

420 GENEL

  1. Deniz Saltık-Aylin Tezol                              Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
  2. Tansu Emir Şarlak-Atıl Api                          İstanbul Yelken Kulübü
  3. Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar    Solo Yelken İhtisas Kulübü

420 KIZ

  1. Deniz Altık-Aylin Tezol                                Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
  2. Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit                    Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

420 GENÇ

  1. Deniz Altık-Aylin Tezol                                     Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
  2. Tansu Emir Şarlak-Atıl Api                               İstanbul Yelken Kulübü
  3. Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar         Solo Yelken İhtisas Kulübü

470 GENEL

  1. Tora Kutoğlu-Bora Kütük                    Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  2. Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin           Ferdi-Gökova Yelken Kulübü
  3. Yücehan Aslan-Alaatin Kartal             Gökova Yelken Kulübü

470 GENÇ

  1. Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin            Ferdi-Gökova Yelken Kulübü
  2. Yücehan Aslan-Alaatin Kartal             Gökova Yelken Kulübü
  3. Uğur Esen-Ömer Olgaç                          Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

LASER STANDART GENEL

  1. Mustafa Çakır                                  Çeşme Yelken Kulübü
  2. Berkay Abay                                    Çeşme Yelken Kulübü
  3. Mehmet Duran Dinç                        Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

PİRAT GENEL

  1. Murat Suntay-A. Hüsen Yanardağ        İstanbul Yelken Kulübü
  2. Haluk Suntay-M.İrfan Gezici                 İstanbul Yelken Kulübü
  3. Burak Cora-Cihan Güvenç                    Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

FINN GENEL

  1. Mehmet Arif Erdem                            Kalamış Yelken Kulübü

RS:X ERKEK

  1. Onur Cavit Biriz                                    Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  2. Özgür Can Doğan                                 Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
  3. İsa Pamir Saçkan                                   Ferdi

RS:X GENEL

  1. Dilara Uralp                                            Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  2. Luis Göktepe                                          Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  3. Murtaza Berkay Okumuş                        İçdaş Spor Kulübü

RS:X KADIN

  1. Dilara Uralp                                            Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü    
  2. Derin Günenç                                         Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS:X GENÇ ERKEK

  1. Luis Göktepe                                          Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  2. Murtaza Berkay Okumuş                        İçdaş Spor Kulübü
  3. Bora Şen                                                 A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

RS:X GENÇ KIZ

  1. Derin Günenç                                          Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS: ONE ERKEK

  1. Nikita Chetvernya                                     Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
  2. Bora Mert Volkan                                      Türk Balıkadamları Spor Kulübü
  3. Yağış Ege Küçükaydın                             Türk Balıkadamları Spor Kulübü

RS: ONE KADIN

  1. Arya Şener                                               A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 GENEL

  1. Merve Vatan                                              İçdaş Spor Kulübü
  2. Sezer Tuğçe Akyıldız                                İçdaş Spor Kulübü
  3. Alexandra Louisa Schmidt                        Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
  4. Mert Özgü                                                 Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
  5. Alaz İneler                                                 A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 KIZ

  1. Merve Vatan                                            İçdaş Spor Kulübü
  2. Sezer Tuğçe Akyıldız                              İçdaş Spor Kulübü
  3. Alexandra Louisa Schmidt                      Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

TECHNO293 U-15 GENEL

  1. Miray Şakı                                              İçdaş Spor Kulübü
  2. Dora Derinler                                         Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
  3. Toprak Nardalı                                       A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-15 KIZ

  1. Nehir Helvacıoğlu                                   İçdaş Spor Kulübü

TECHNO293 U-17 GENEL

  1. Batuhan Arslan                                      A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  2. Bora Vural                                              A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  3. Jeremy Berke Zalma                              Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

TECHNO293 U-17 KIZ

  1. Eda Yavuz                                              A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
  2. Ayşe Zeynep Türkoğlu                           İçdaş Spor Kulübü
  3. Ayşe Su Aygüven                                   Çeşmealtı Rüzgr Sörfü Kulübü


Yayınlanma Tarihi: 10/04/2017 21:52