Haberler Bedensel Engelliler Türkiye Yelken Şampiyonası'nda kazananlar belli oldu

Diğer

Bedensel Engelliler Türkiye Yelken Şampiyonası'nda kazananlar belli oldu


Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliğiyle Mersin'de bu yıl ikincisi düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yelken Şampiyonası sona erdi.

25 Haziran-01 Temmuz tarihleri arasında 21 sporcunun yarıştığı şampiyonada Kadınlar kategorisinde Miray Ulaş birinci olurken Sema Paker ikinci ve Kübra Özer üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde Hüseyin Akbulut birinci sırayı aldı. İbrahim Kalay ikinci ve Refik Aktuğ şampiyonayı üçüncü sırada tamamladı. Gençler kategorisinde ise birinciliği İbrahim Köseler, ikinciliği Hüseyin Karadağ ve üçüncülüğü Büşranur Çelik elde etti.

Bedensel Engelliler Yelken Türkiye Şampiyonası sonunda Kadınlar kategorisinde birinci olan Miray Ulaş ve Erkekler kategorisinde birinciliği elde eden Hüseyin Akbulut Milli Takım’a seçilerek ülkemizi 16-22 Eylül 2018 tarihlerinde A.B.D’nin Sheboygan kentinde düzenlenecek olan 2018 Paralimpik Dünya Yelken Şampiyonası’nda (2018 Para World Sailing Championships) temsil etmeye hak kazandı.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 02/07/2018 15:49