Haberler Çıldır Gölü'nde Yelken Şöleni

Diğer

Çıldır Gölü'nde Yelken Şöleni


01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları çerçevesinde T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayesinde, Türkiye Yelken Federasyonu ve Kars Valiliği iş birliği ile  Kars İli /Çıldır Gölü’nde düzenlenen Kabotaj Bayramı Yarışları’nda yelkenler beldeye renk kattı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın, Müsteşarımız Sayın Suat Hayri Aka’nın, Deniz Ticaret Odası Başkanı Sayın Metin Kalkavan’ın ve çok sayıda Bakanlık yöneticisinin katıldığı törende Kars ve Ardahan illerinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın destekleriyle yelken kulüpleri kurulmasına karar verilmiştir.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan tarafından Çıldır Gölü başta olmak üzere iç sularda denizcilik kültürünü geliştirmek, sevdirmek ve yelken kulüpleri kurulmasını yaygınlaştırmak için büyük destek sağlamasıyla, Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, eğitim teknelerinin ve botlarının teminini üstlenirken, eğitim alt yapısının oluşturulması yönünde Türkiye Yelken Federasyonu tarafından proje en kısa sürede hayata geçirilecektir.

Çıldır Gölü Kabotaj Bayramı Yarışları’nın düzenlenmesinde emeği geçen TYF Yönetim Kurulu üyesi Sn. Hüseyin Tarakçı’ya ve MHK Başkanımız Sn. Hakan Kütük’e, katılarak yarışlara renk katan Akçaabat Yelken İhtisas Kulübü’ne, Bitlis Gençlik ve Spor Kulübü’ne, Fethiye Belediye Spor Kulübü Yelken Şubesi’ne, Poyraz Gençlik Spor Kulübü’ne, Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü’ne, Van Yelken İhtisas Kulübü’ne ve sporcularımıza teşekkür ederiz.

Yarışmalarda derece alan sporcularımızı tebrik eder, bu adımın bölgede yelken sporu için kalıcı bir sürecin başlangıcı olmasını dileriz.

Saygılarımızla,

Türkiye Yelken Federasyonu

 Yayınlanma Tarihi: 07/07/2017 10:23