Haberler Dünya Kupası’nda Şampiyonluk ve Dördüncülük.

Diğer

Dünya Kupası’nda Şampiyonluk ve Dördüncülük.


23-30 Nisan tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen Dünya Kupası Hyeres Serisi Finn sınıfında Milli Sporcumuz Alican Kaynar (Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi) altın madalyanın sahibi oldu. 19 ülkeden 34 yarışçının katıldığı Finn sınıfında başarılı yarışlar çıkaran Alican Kaynar, Fransız Jonathan Lobert ve Hollandalı Nicholas Heinier’ın önünde şampiyonluğa ulaştı.

470 sınıfında Milli Takımımızın en iyi derecesi

17 ülkeden 35 takım ve 70 sporcunun yarıştığı 470 sınıfında ise Milli Sporcularımız Deniz ve Ateş Çınar (Fenerbahçe Spor Kulübü Doğuş Yelken Şubesi) dördüncülük elde  etti. Çınar kardeşlerin derecesi Milli Takımımızın 470 sınıfındaki en iyi derecesi olarak kayıtlara geçti.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Dünya Kupası Hyeres Serisi’nde başarı elde eden Milli sporcularımızı, antrenörlerimiz ve sporcularımızı yetiştiren kulüpleri kutlarken “İspanya’nın ardından Fransa’da da Millilerimiz göğsümüzü kabarttı. Disiplinli ve sistemli çalışmanın meyvelerini alıyoruz. 2020 Olimpiyatları’nda başarı hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye ve takımımızı geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 01/05/2017 13:28