Haberler İzmir Körfez Festivali sona erdi

Diğer

İzmir Körfez Festivali sona erdi


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Türkiye Yelken Federasyonu, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü, Arkas Holding ve Konak Pier işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen İzmir Körfez Festivali sona erdi. 42 sporunun katıldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Yelken Yarışı’nda Optimist Genel kategorisinde İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü’nden Doğaç Cesur birincilik kürsüsüne çıkarken, ikincilik kürsüsünde Çeşmealtı Rüzgar sörfü ve Yelken Kulübü sporcusu Ecem Toksoy yer aldı. 420 kategorisinde birinci ARM Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulubü’nden Rasim Yaşar ile Kaan Parlas, ikinci A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Utku Alkan ile Tan Tünay, üçüncü ise Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Meriç Efe Aktaş ile Cem Sert oldu. 420 Gençler kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Utku Alkan ile Tan Tünay birincilik ödülünü kazanırken, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Meriç Efe Aktaş ile Cem Sert ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Optimist Junior Genel kategorisinde Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Can Ege Kahraman birincilik, İzmir Türk Koleji Yelken Kulübü’nden Yağız Efe Üze ikincilik, Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Doğa Gülse Üstüner üçüncülük, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Maya Özel dördüncülük yine aynı kulüpten Defne Erdem beşincilik ödülünü aldı. Optimist Junior Kız kategorisinde de Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Doğa Gülse Üstüner birinci, Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Maya Özel ikinci, yine aynı kulüpten Defne Erdem üçüncülük kürsüsüne çıktı.

İzmir Arkas Körfez Yarışı genel klasmanda Arkas Flying Box zirveye çıkarken Boreas ikinci, Ladies First üçüncü sırayı elde etti. IRC 1 sınıfında yine Arkas Flying Box birinci olurken Boreas ikinci ve Tüpraş Lemon üçüncü oldu. IRC 2’de ise Arnes birinciliği elde ederken Ladies First ikinci ve Extreme üçüncü sırada yer aldı.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 06/10/2017 18:29