Haberler Kadınlar Günü Kupası’nın kazananı Hey Teacher

Diğer

Kadınlar Günü Kupası’nın kazananı Hey Teacher


D-Marin ile Göcek Yat Kulübü işbirliğinde bu sene ilk kez düzenlenen Kadınlar Kupası’nda IRC sınıfında Hey Teacher adlı tekneleriyle Hazal Balaban ve ekibi birinci oldu. Oytun Çalışlar ve ekibinin Mersin Yelken Akademisi teknesi ikinci olurken Soprano teknesiyle Elvin Arıkan ve ekibi üçüncü sırayı aldı.

Destek sınıfında ise Almina adlı teknesiyle Nevin Çırağan birinciliği elde ederken Neslisu teknesiyle Halit Özbekli ve ekibi ikinci, Ozan Akboyun ve ekibi N2 adlı teknesiyle üçüncü oldu.

Kadınlar Kupası’nda ödüller D-Marin’de düzenlenen geceyle sahiplerine verildi. Dereceye giren ekiplere ödüllerini TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner, TYF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Doğaner, Göcek Yat Kulübü Başkanı Göker Tuncay ve D-Marin Müdürü Onur Ugan takdim etti.

Kadınlar Kupası ile ilgili açıklamada bulunan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, bu yıl ilk kez düzenlenen yarışa katılımın her yıl artacağını söyledi. Etkinliğin amacının kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Akdurak, "Bu etkinliğin tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum. Yat sınıfında sadece kadın ekiplerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Düzenlenen etkinliklere kadın sporcuların ilgisi de her geçen gün çoğalıyor. Kadınların yelkene ilgisi çok güzel" dedi.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 10/03/2018 20:25