Haberler Laser 4.7 Milli Takımımız 27. Athens Eurolymp Week’te 4 Madalya Kazandı.

Diğer

Laser 4.7 Milli Takımımız 27. Athens Eurolymp Week’te 4 Madalya Kazandı.


6-12 Mart 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen Atina Eurolymp Week’te Laser 4.7 Erkekler Klasmanında 54 sporcu ve Laser 4.7 Kızlar Klasmanında 34 sporcu yarıştı.

Erkekler Klasmanında, sporcularımızdan Yılkan Timurşah (Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü) Erkekler Klasmanında bütün rakiplerini geride bırakarak 1. olmuş ve altın madalya kazanmıştır. Aynı klasmandaki diğer sporcumuz Yiğit Yalçın Çitak (Turgutreis Yelken Kulübü) 3. olarak bronz madalyaya ulaşmıştır. Sporcularımızdan Ege Dündar (İstanbul Yelken Kulübü) 5., Efe Ağan (B. B. Bodrumspor Yelken Kulübü )  6., Can Dilikoğlu (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) 9. ve Bartu Özgür (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 19. olarak seriyi tamamlamışlardır.

Kızlar Klasmanında ise sporcularımızdan İlayda Veziroğlu (Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi) 1. olmuştur ve altın madalya kazanmıştır. Sporcularımızdan Ece Asya İkizler (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi) ise 2. olarak gümüş madalya kazanmıştır.

2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Laser 4.7 Milli Takımı sporcularımızı ve ilgili sınıf antrenörlerimiz Utku Gönener ve Saruhan Çinay’ı tebrik ederiz.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU

 Yayınlanma Tarihi: 13/03/2017 10:19