Haberler Laser Radial ve Finn sınıflarında 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndayız

Diğer

Laser Radial ve Finn sınıflarında 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndayız


Türk Olimpik Yelken Milli Takımımız Danimarka’nın Aarhus kentinde düzenlenen 2018 Aarhus Hempel Dünya Şampiyonası’nda Laser Radial ve Finn sınıflarında elde ettiği derecelerle 2020 Tokyo Olimpiyatları’na 2 sınıfta kota almayı başardı.

2020 Tokyo Olimpiyatları için seçme özelliği taşıyan ilk kota yarışı olan “2018 Aarhus Hempel Dünya Şampiyonası”nda 53 ülkeden 119 sporcunun yarıştığı Laser Radial sınıfında Türk Olimpik Yelken Milli Takımımızın sporcusu Nazlı Çağla Dönertaş 9. oldu. Finn sınıfında ise Türk Olimpik Yelken Milli Takımımızın sporcusu Alican Kaynar 42 ülkeden 90 sporcu arasında 9. sırayı elde etti. Bu sonuçlarla Türkiye, Laser Radial ve Finn sınıflarında 2020 Tokyo Olimpiyatları’na ilk kota yarışında 2 sınıfta katılma hakkı kazandı.

Yarışları sporcuların yanında Aarhus’tan takip eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak “2020 Tokyo Olimpiyatları hedeflerimiz doğrultusunda tüm sporcularımız büyük çaba sarfediyorlar. Bu çabanın sonucu olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları için ilk kota yarışında iki sınıfımızda kota aldığımızdan dolayı gururluyuz. Laser Radial sınıfında Nazlı Çağla Dönertaş ve Finn sınıfında Alican Kaynar çok başarılı yarışlar çıkararak ülkemize 2 sınıfta kota getirmeyi başardılar” dedi.

Diğer sınıflarda da önümüzdeki kota yarışlarında hedeflerine ulaşmak için çok çalışacaklarını belirten Akdurak “2018 Aarhus Hempel Dünya Şampiyonası’nda yarışan tüm sporcularımızı ve teknik ekibimizi kutluyorum. Daha çok çalışarak katıldığımız tüm sınıflarda 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yer almak istiyoruz.  2020 Tokyo Olimpiyatları için sadece kota değil, ülkemize madalya gururu yaşatmak en büyük arzumuz. Bize bu yolda inanan ve destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilatı ve bütün sponsorlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 09/08/2018 21:45