Haberler Optimist Denizkızı Kupası Yelken Yarışları Fethiye’de düzenlenecek

Diğer

Optimist Denizkızı Kupası Yelken Yarışları Fethiye’de düzenlenecek


Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2017 yılı Faaliyet Programı’nda yer alan Optimist Denizkızı Kupası Yelken Yarışları 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında Fethiye-Muğla’da gerçekleştirilecek.

Fethiye Belediye Spor Kulübü ev sahipliğinde T.C Sağlık Bakanlığı, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Fethiye Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu ve Mete Şirketler Grubu’nun destekleriyle düzenlenecek olan Optimist Denizkızı Kupası’nda sadece kızlar yarışacak ve kadın hakemler görev yapacak. Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı’nda gerçekleşecek olan yarışlarda, meme kanserinin erken teşhisinin önemine ve meme kanseri farkındalığına dikkat çekilecek. Optimist Denizkızı Kupası için hazırlanan T-Shirtler üzerinde yer alan pembe kurdele ile de meme kanseri farkındalığına vurgu yapılacak.

Optimist Denizkızı Kupası Yelken Yarışları’yla meme kanseriyle mücadeleye destek olacaklarını belirten Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak “Meme kanserinde erken tanı, tedavi başarısında çok önemli yer tutuyor. Çocuklarımızın meme kanseri için şimdiden bilinçlenmelerine katkımız olursa ne mutlu bize.  Unutmamalıyız ki, erken tanı hayat kurtarır” dedi.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 03/10/2017 19:23