Haberler Paşalimanı Tesisleri’nin kullanımına yönelik protokol imzalandı

Diğer

Paşalimanı Tesisleri’nin kullanımına yönelik protokol imzalandı


Sayın Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’ın talimatları ile Çeşme / Paşalimanı tesislerinin Eylül – Mayıs ayları boyunca Türkiye Yelken Federasyonu tarafından kullanımına yönelik protokol Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Emre TOPOĞLU ve Federasyon Başkanımız Sn.Özlem AKDURAK arasında imzalandı.

 

Yelken sporunun antrenman ve adil yarışmaları için mükemmel rüzgar koşullarına sahip olan Çeşme / Ilıca Körfezi’nde bulunan tesislerde faaliyet gerçekleştirmek tüm yelkencilerin uzun yıllardır hayalini kurdukları bir gelişme idi.

 

Milli ve olimpik kamplara merkez oluşturmanın yanısıra, söz konusu tesisin kış aylarında kullanımı yelken sporunun yaygınlaştırılmasına yönelik geniş çaplı eğitim ve kamp faaliyetlerinin düzenlenmesine imkan sağlayacaktır. Bu sayede, kış mevsiminde zorlu hava şartları yaşayan illerin sporcuları ücretsiz olarak konaklatılabilecekler ve sportif seviyelerinde kayıp yaşamayacaklardır.

 

Son derece sevindirici gelişme ile ilgili olarak desteklerinden dolayı başta Sayın Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’a, Sn Müsteşarımız Faruk ÖZÇELİK’e, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Spor Genel Müdürlüğü Yönetimlerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

Saygılarımızla,

 

Türkiye Yelken FederasyonuYayınlanma Tarihi: 05/07/2017 18:47