Haberler TYF Atatürk Kupası’nda 420 ve RS:X sınıfılarında kupalar sahiplerini buldu

Diğer

TYF Atatürk Kupası’nda 420 ve RS:X sınıfılarında kupalar sahiplerini buldu


Yalıkavak Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde Turkcell, Spor Toto ve Bodrum Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen TYF Atatürk Kupası’nın ikinci haftasında 420 ve RS:X sınıflarında kupaların sahipleri belli oldu. Yalıkavak Yelken Kulübü’nde düzenlenen ödül töreniyle dereceye giren sporculara kupaları verildi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak “Ülkemizin her köşesinden gelen sporcularımız iki hafta boyunca Yalıkavak’ta birbirinden heyecanlı yarışlara imza attı. Sponsorlarımız Turkcell, Spor Toto ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla güzel bir organizasyonu geride bıraktık. Kupada mücadele eden tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve takımlarımızı yürekten kutluyorum” diye konuştu.

TYF Atatürk Kupası’nda RS:X Erkekler kategorisinde Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Onur Cavit Biriz birinciliği elde ederken RS:X Genel ve Kadınlar kategorilerinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Dilara Uralp kupaya uzandı. RS:X Genç Erkekler kategorisinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Berk Özcan, RS:X Genç Kızlar kategorisinde ferdi olarak yarışan Laçin Felek, RS:One Erkekler kategorisinde Beylikdüzü Rüzgar Sörfü Kulübü’nden Taha Şaşmaz, RS:One Kadınlar kategorisinde Türk Balıkadamları Kulübü’nden Ege Buket birinciliği elde etti.

Techno 293 U13 Genel ve Techno 293 U13 Kızlar kategorilerinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Naz Enis, Techno 293 U15 Genel kategorisinde Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü’nden Dora Derinler, Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde İçdaş Spor Kulübü’nden Nehir Helvacıoğlu birinci sırada yer aldı. Techno 293 U17 Genel kategorisinde Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü’nden Kuzey Öztaş ve Techno 293 U17 Kızlar kategorisinde İçdaş Spor Kulübü’nden Ayşe Zeynep Türkoğlu birinci oldu.

420 Genel kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Rasim Yaşar-Kaan Parlas ikilisi kupanın sahibi olurken, 420 Genç ve 420 Kızlar kategorilerinde Deniz Saltık-Aylin Tezol (Gökova Yelken Kulübü- Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü) birinci sırayı elde etti.

TYF Atatürk Kupası 420 ve RS:X sınıflarında dereceye giren sporcular şöyle:

RS:X Erkek
1. Onur Cavit Biriz – Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi
2. Sinan Şenevrensel – İzmir Ferdi
3. İsa Pamir Saçkan – Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi

RS:X Genel
1. Dilara Uralp – Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
2. Berk Özcan - Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
3. Aurel Thase - Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü

RS:X Kadın
1. Dilara Uralp - Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
2. Laçin Felek – İzmir Ferdi
3. Derin Günenç – Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi

RS:X Genç Erkek
1. Berk Özcan - Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
2. Aurel Thase - Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
3. Batuhan Arslan – A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

RS:X Genç Kız
1. Laçin Felek – İzmir Ferdi
2. Derin Günenç – Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi

RS:One Erkek
1. Taha Şaşmaz – Beylikdüzü Rüzgar Sörfü Kulübü
2. Yağış Efe Küçükaydın – Oli spor Kulübü
3. Kerem Dulundu – Türk Balıkadamları Kulübü

RS:One Kadın
1. Ege Buket – Türk Balıkadamları Kulübü
2. Ceylan Göksu Onural - Türk Balıkadamları Kulübü
3. Zeynep Sümer - Türk Balıkadamları Kulübü

Techno 293 U13 Genel
1. Naz Enis – Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
2. Mert Özgü – Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
3. Efe Çelikel – Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
4. Sezer Tuğçe Akyıldız – İçdaş Spor Kulübü
5. Efe Enis – Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü

Techno 293 U13 Kız
1. Naz Enis - Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
2. Sezer Tuğçe Akyıldız - İçdaş Spor Kulübü
3. Duygunaz Bozkaya - Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

Techno 293 U15 Genel
1. Dora Derinler - Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
2. Miray Şakı – İçdaş Spor Kulübü
3. Toprak Nardalı – A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

Techno 293 U15 Kız
1. Nehir Helvacıoğlu – İçdaş Spor Kulübü
2. Merve Vatan – İçdaş Spor Kulübü
3. Alexandra Loursa Schmidt - Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

Techno 293 U17 Genel
1. Kuzey Öztaş – Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü
2. Ayşe Zeynep Türkoğlu – İçdaş Spor Kulübü
3. Jeremy Berke Zalma – Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi

Techno 293 – U17 Kız
1. Ayşe Zeynep Türkoğlu – İçdaş Spor Kulübü
2. Eylül Eren – Türk Balıkadamları Kulübü
3. Su Aygüven – Çeşmealtı Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü

420 Genel
1. Rasim Yaşar / Kaan Parlas – A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2. Deniz Saltık / Aylin Tezol – Gökova Yelken Kulübü-Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü
3. Begüm Böke / Zeynep Koçyiğit – Fenerbahçe Doğuş Yelken

420 Genç
1. Deniz Saltık / Aylin Tezol – Gökova Yelken Kulübü-Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü
2. Begüm Böke / Zeynep Koçyiğit – Fenerbahçe Doğuş Yelken
3. Atıl Api / Oğuz Er – İstanbul Yelken Kulübü

420 Kız
1. Deniz Saltık / Aylin Tezol – Gökova Yelken Kulübü-Arkas Çeşme Gençlik ve Spor Kulübü
2. Begüm Böke / Zeynep Koçyiğit – Fenerbahçe Doğuş Yelken
3. Ayça Kural / Melis Ertürk - Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU



Yayınlanma Tarihi: 02/10/2017 11:05