Haberler TYF Uçurtma Sörfü Ligi 2. Ayağı’nda kazananlar belli oldu

Diğer

TYF Uçurtma Sörfü Ligi 2. Ayağı’nda kazananlar belli oldu


Akyaka-Muğla’da gerçekleştirilen TYF Uçurtma Sörfü Ligi Hydrofoil, Freestyle ve TT-R 2.ayak yarışlarında kazananlar belli oldu. Hdyrofoil Erkekler sınıfında Ankara Yelken Kulübü’nden Ejder Ginyol birinci sırayı alırken yine aynı kulüpten Armağan Ersolak ikinci ve Anton Minaev üçüncü oldu. Hdyrofoil Kadınlar sınıfında ise Oli Spor Kulübü’nden Bilge Öztürk birinciliği elde etti. İkinci sırada Ankara Yelken Kulübü’nden Vanessa Jane Ginyol ve üçüncü sırada Derin Atakan yer aldı.

Ankara Yelken Kulübü’nden Ejder Ginyol Slalom Erkekler sınıfında da birinciliği elde ederken Anton Minaev ikinci, Erman Keskin üçüncü oldu. Slalom Genç Erkekler sınıfında Oli Spor Kulübü’nden Sarp Bulut birinci, Derin Cem Baba ikinci ve Akademi Rüzgar Sörfü Kulübü’nden Uras Uçanoğlu üçüncü sırayı elde etti. Slalom Kadınlar sınıfında H.S Birkan Polat ilk sırada, Burcu Akpunarlı ikinci sırada ve Başak Çakmak üçüncü sırada yer aldı. Slalom Genç Kadınlar sınıfında ise Derin Atakan birinci, Derin Deniz Sorguç ikinci ve Ada Vicdan üçüncü oldu.

Freestyle sınıfında ise Kadınlar sınıfında Çisil Özen, Erkekler sınıfında Serkan Erkek, U18 Erkekler sınıfında İlhan Akyurt ve U18 Kızlar sınıfında Defne birinciliği elde etti. Freestyle Kadınlar ve Erkekler sınıfında birinciliği kazanan Çisil Özen ve Serkan Erkek ülkemizi Dünya Uçurtma Sörfü Ligi Dünya Kupası’nda temsil etmeye hak kazandı.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 05/09/2018 14:39