Haberler Van ve Ahlat’ta Yelken Şöleni

Diğer

Van ve Ahlat’ta Yelken Şöleni


23-25 Ağustos tarihlerinde düzenlenen 26.Ahlat Avrasya Kültür Buluşması Şenliği ve 26-27 Ağustos tarihlerinde düzenlenen 8.Van Denizi Su Sporları Festivali kapsamında düzenlenen yelken yarışlarına; Adana Yelken İhtisas Kulübü, Akçaabat Yelken İhtisas Kulübü, Fethiye Belediyespor Yelken Şubesi, Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü, Poyraz Gençlik Spor Kulübü, Tatvan Yelken Kulübü ile Van Yelken İhtisas Kulübü’nden Optimist sınıfından 55, Laser 4.7 sınıfından 5 ve Laser Radial sınıfından 6 sporcu katıldı.

26. Ahlat Avrasya Kültür Buluşması Şenliği kapsamında düzenlenen yarışlar sonunda dereceye girenlere ödüllerini Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Bitlis Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, Ahlat Belediye Başkan Vekili İlhami Gülşen, Aydınlar Belediye Başkanı Mehmet Arif Tusun ve Tatvan Liman Başkanı Abdurrahman Aki verdi.

8.Van Denizi Su Sporları Festivali kapsamında düzenlenen yarışlar sonunda Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tarakçı, Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’na şilt takdim etti. Yarışlarda dereceye giren sporcular ise ödüllerini Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atif Çiçekli, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Van Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tarakçı, Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Zengin, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Türkiye Boks Federasyonu As Başkanı Mahmut İbiş ve Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İdris Alan’ın elinden aldı.

Yarışları yerinde takip eden Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Peyami Battal’ı ziyaret etti. Başkan Akdurak “Yelken sporunun deniz kenarı ve iç sulardaki tüm Anadolu illerine yayılmasını hedefliyoruz. Bu illerimizde yelken sporunun yeşermesi için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” dedi. Akdurak, bu konuda kendilerine destek olan tüm yerel yöneticilere ve organizasyonda emeği geçen başta TYF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tarakçı ile Bitlis İl Temsilcisi Medeni Öztaş olmak üzere tüm kulüplere teşekkürlerini iletti.

 

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONUYayınlanma Tarihi: 30/08/2017 15:37