Gri Pasaport Başvuruları

Gri Pasaport için aşağıdaki formun doldurulması gerekmektedir. Ancak bu formla birlikte,

1. Katılımda bulunulacak uluslararası yarışın düzenleyicisinden gri pasaport talep eden kişiye veya kulübüne/kurumuna hitaben davet mektubunun

ve

2. Uluslararası yarışa katılacak ve gri pasaport talep eden sporcunun ulusal yarışlara katıldığının belgesinin sağlanması gerekmektedir.

 

- Gri Pasaport başvurusunda bulunacakların doldurması gereken form aşağıda verilmiştir.

Form doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar:

- Form bilgisayar ortamında doldurularak arkalı önlü tek bir sayfa olarak çıktı alınmalıdır. (Kalemle doldurulan formlar kabul edilmemektedir)

- Formun üst bölümündeki tarih ve sayı kısımları boş bırakılmalıdır.

- Form hangi emniyet müdürlüğüne verilecekse noktalı yerler silinip oraya o ilin adı yazılmalıdır.

Hak sahibinin öğrenim durumu bölümüne sadece öğrenci değil;  lise, üniversite gibi okul türü de yazılmalıdır.

- Görev ünvanı bölümünde hangi görevle yurtdışına çıkılıyorsa sadece o kalmalıdır. ( form sahibi sporcu ise antrenör silinmelidir. Fizyoterapist ya da idareci ise sadece o ünvanlar yazılmalıdır.)

Doldurulan form 2 adet vesikalık veya biyometrik fotoğraf ile beraber  onay için federasyonumuzun Ankara bürosuna, faaliyetten (en az) iki hafta önce gönderilmelidir.

- Formun alt bölümündeki “hak sahibinin adı soyadı imzası” yazan yere, pasaportu alacak kişi 18  yaşından küçükse velisi kendi  ad ve soyadını yazıp imzalamalıdır.

- Yeni kimlik uygulamasından dolayı formda bulunan “Geçerlilik Tarihi” ve “Veren Makam” bölümleri doldurulurken,  eski nüfus cüzdanı sahipleri geçerlilik tarihi bölümü boş bırakıp, veren makam bölümüne ise nüfus cüzdanlarının arka yüzündeki verildiği yeri yazmalıdır.

Kendi imkanlarıyla yurtdışına çıkacakların:

Kulüplerince federasyonumuza yurtdışı çıkış izni ve Gri Pasaport için talep yazısı yazılmalıdır. Gri Pasaport hizmet bedeli olan 50 TL, Türkiye Ekonomi Bankası  TR30 0003 2000 0000 0049 9373 09'nolu IBAN numarasına yatırılıp dekontu  federasyonumuza gönderilmelidir.

Dosya Türü
Dosya Adı
 
 
Doc

Gri Pasaport başvuru Formu

İndir