Tarih |
Yarış Adı |
Yer |
Katılım |
2012 |
|
|
|
27 Ağustos - 01 Eylül |
Pegasus Airlines PWA Dünya Kupası 5. Ayak |
Alaçatı / İzmir |
30 ülke 90 sporcu |
27 Haziran - 01 Temmuz |
PKRA Dünya Kupası |
İstanbul |
10 ülke 25 sporcu |
05 - 10 Haziran |
Extreme Sailing Series |
Ahırkapı / İstanbul |
8 ülke 40 sporcu |
30 Mayıs - 02 Haziran |
BMW Sailing Cup International Final |
Çırağan / İstanbul |
8 ülke 40 Sporcu |
2011 |
|
|
|
12 - 15 Ekim |
Farr40 Avrupa Şampiyonası |
İstanbul |
7 ülke 80 sporcu |
08 -11 Ekim |
Farr40 Avrupa Turu 3. Ayak |
İstanbul |
7 ülke 80 sporcu |
05 - 10 Eylül |
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 44. Balkan Şampiyonası |
İzmit / Kocaeli |
8 ülke 129 sporcu |
19 - 21 Ağustos |
Cumhurbaşkanlığı İstanbul Yelken Haftası |
İstanbul |
2 ülke 40 sporcu |
08 - 13 Ağustos |
Pegasusu Airlines PWA Dünya Kupası 6.Ayak |
Alaçatı / İzmir |
25 ülke 82 sporcu |
28 - 29 Mayıs |
Extreme Sailing Series |
Haliç / İstanbul |
11 ülke 55 sporcu |
2010 |
|
|
|
28 Ağustos - 06 Eylül |
470 Açık Avrupa Şampiyonası |
İstanbul |
22 ülke168 sporcu |
12 - 16 Ağustos |
21. İstanbul Yelken Haftası |
İstanbul |
7 ülke 86 sporcu |
09 - 11 Ağustos |
PWA Dünya Kupası |
Alaçatı / İzmir |
32 ülke 85 sporcu |
08 - 17 Temmuz |
Volvo Youth Sailing ISAF Dünya Şampiyonası |
İstanbul |
60 ülke 331 sporcu |
24 - 29 Haziran |
İstanbul International Optimist Week |
İstanbul |
10 ülke 138 sporcu |
2009 |
|
|
|
18 - 23 Ağustos |
20. İstanbul Yelken Haftası |
İstanbul |
12 ülke 96 sporcu |
24 Temmuz - 01 Ağustos |
Palmalife RS:X Dünya Gençler Şampiyonası |
Yalıkavak/Muğla |
13 ülke 109 sporcu |
25 - 30 Haziran |
4. Uluslararası Optimist Haftası |
İstanbul |
9 ülke 135 sporcu |
2008 |
|
|
|
22 - 26 Ağustos |
19.İstanbul Yelken Haftası |
İstanbul |
11 ülke 55 sporcu |
12 - 16 Ağustos |
Pegasus Airlines PWA World Cup 6.Ayak |
Alaçatı / İzmir |
25 ülke 91 sporcu |
14 - 25 Temmuz |
Optimist Dünya Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
53 ülke 250 sporcu |
11 - 18 Temmuz |
Jim Beam Kiteboard World Cup 2008 |
İstanbul |
10 ülke 44 sporcu |
30 Haziran - 05 Temmuz |
3.Uluslararası Optimist Haftası |
İstanbul |
9 ülke 119 sporcu |
2007 |
|
|
|
20 - 25 Ağustos |
18.İstanbul Yelken Haftası |
İstanbul |
8 ülke 60 sporcu |
13-18 Ağustos |
2007 Pegasus Airlines PWA World Cup |
Alaçatı / İzmir |
16 ülke 74 sporcu |
06 - 11 Ağustos |
2.Uluslararası Optimist Haftası |
İstanbul |
7 ülke 47 sporcu |
24 Temmuz-02 Ağustos |
420 Aç��k Avrupa Şampiyonası |
İstanbul |
15 ülke 118 ekip |
23-29 Temmuz |
Jim Beam Kiteboard World Cup 2007 |
İstanbul / Gümüşdere Burç Beach, Kilyos |
8 ülke 21 sporcu |
09-15 Temmuz |
Quiksilver IFCA Slalom Junior, Youth & Masters World Championships |
Alaçatı / İzmir |
10 ülke 64 sporcu |
2006 |
|
|
|
1 - 7 Eylül |
Balkan Şampiyonası |
Karamürsel / Kocaeli |
5 ülke 128 sporcu |
31 Temmuz - 5 Ağustos |
Funboard Slalom Dünya Şampiyonası |
Alaçatı / İzmir |
|
18-25 Haziran |
Jim Beam Kiteboard World Cup 2006 |
İstanbul / Burç Beach |
19 sporcu |
18 - 25 Ağustos |
Kitesurf Dünya Kupası |
İstanbul |
|
01-06 Ağustos |
2006 Jim Beam Windsurf Dünya Şampiyonası |
Alaçatı / İzmir |
23 ülke 74 sporcu |
7 - 16 Haziran |
Petrol Ofisi RS:X Avrupa Şampiyonası |
Alaçatı / İzmir |
26 ülke 132 sporcu |
2005 |
|
|
|
26 - 29 Eylül |
Avrupa Pirat Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
5 ülke 59 ekip |
11 - 21 Ağustos |
Universiade |
Karşıyaka / İzmir |
28 ülke 131 Sporcu |
17-24 Temmuz |
Jim Beam Kiteboard World Cup |
İstanbul / Gümüşdere Burç Beach |
|
22 - 26 Haziran |
Funboard Slalom Avrupa Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
12 ülke 40 sporcu |
2004 |
|
|
|
2 - 9 Temmuz |
III.Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası |
Karşıyaka / İzmir |
7 ülke 39 sporcu |
20 - 29 Mayıs |
Laser Masters Dünya Şampiyonası |
Bitez / Bodrum |
33 ülke 159 sporcu |
10 - 19 Mayıs |
Laser Standart Dünya Şampiyonası (Olimpiyat Seçmesi) |
Bitez / Bodrum |
60 ülke 145 sporcu |
8 - 18 Nisan |
Mistral Dünya Şampiyonası (Olimpiyat Seçmesi) |
Çeşme / İzmir |
40 ülke 158 sporcu |
2003 |
|
|
|
23 Eylül - 2 Ekim |
Uluslararası Top Cat Şampiyonası |
Sarıgerme / Muğla |
16 ülke 80 ekip |
11 - 18 Temmuz |
Laser 4.7 Dünya Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
18 ülke 115 sporcu |
2002 |
|
|
|
02 - 13 Temmuz |
Finn Avrupa Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
23 ülke 63 sporcu |
18 - 22 Haziran |
Optimist Balkan Şampiyonası |
Çanakkale |
7 ülke 46 sporcu |
2001 |
|
|
|
25 Ağustos - 3 Eylül |
470 Dünya Gençler Şampiyonası |
Fenerbahçe / İstanbul |
17 ülke 80 sporcu |
2000 |
|
|
|
22 - 29 Temmuz |
Laser Radial Büyükler Dünya Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
25 ülke 157 sporcu |
14 - 21 Temmuz |
Laser Radial Gençler Dünya Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
31 ülke 137 sporcu |
18 - 25 Eylül |
VI.GAP Atatürk Kupası |
Adıyaman /Atatürk Barajı |
4 ülke 57 sporcu |
1999 |
|
|
|
20 - 26 Eylül |
V. GAP Atatürk Kupası |
Adıyaman /Atatürk Barajı |
3 ülke 47 sporcu |
1998 |
|
|
|
5 - 11 Ekim |
IV. GAP Yelken Yarışları |
Atatürk Barajı |
3 ülke 54 sporcu |
25 Ağustos - 1 Eylül |
Karadeniz Optimist Kupası |
Sinop |
4 ülke 36 sporcu |
20 - 30 Temmuz |
470 Avrupa Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
22 ülke 180 sporcu |
1997 |
|
|
|
6 - 13 Eylül |
Balkan Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
5 ülke 117 sporcu |
1996 |
|
|
|
11 - 17 Ağustos |
Europe Avrupa Gençler Şampiyonası |
İstanbul |
17 ülke 137 sporcu |
1995 |
|
|
|
21 - 26 Temmuz |
Laser Standart / Radial Avrupa Şampiyonası |
Caddebostan / İstanbul |
24 ülke 216 sporcu |
1994 |
|
|
|
02 - 13 Temmuz |
Finn Avrupa Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
20 ülke 51 sporcu |
23 - 30 Temmuz |
Optimist Avrupa Şampiyonası |
Silivri / İstanbul |
31 ülke 222 sporcu |
1993 |
|
|
|
26 Haziran - 3 Temmuz |
VI. Akdeniz Optimist Şampiyonası |
Kuşadası / Aydın |
6 ülke 54 sporcu |
06 - 11 Eylül |
Balkan Şampiyonası |
Tuzla / İstanbul |
4 ülke 65 sporcu + ? |
1992 |
|
|
|
18 - 24 Ağustos |
Uluslararası Ege Kupası |
Çeşme / İzmir |
5 ülke 79 sporcu |
1991 |
|
|
|
20 - 24 Ağustos |
Uluslararası Ege Kupası |
Çeşme / İzmir |
3 ülke 84 sporcu |
1990 |
|
|
|
28 Ağustos - 4 Eylül |
IV. Akdeniz Optimist Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
8 ülke 62 sporcu |
04 - 11 Eylül |
Laser Gençler Avrupa Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
12 ülke 40 sporcu |
1987 |
|
|
|
06 - 13 Eylül |
Finn Gençler Avrupa Şampiyonası |
Çeşme / İzmir |
8 ülke 21 sporcu |
1986 |
|
|
|
01 - 03 Ağustos |
Uluslararası Optimist / Cadet Yelken Yarışları |
Samsun |
3 ülke 10 sporcu |
1985 |
|
|
|
11 - 14 Temmuz |
Uluslararası Optimist / Cadet Yelken Yarışları |
Samsun |
2 ülke 30 sporcu +? |
1983 |
|
|
|
13 - 21 Ağustos |
17. Balkan Şampiyonası |
MYK / Fenerbahçe / İstanbul |
5 ülke 102 sporcu |
1980 |
|
|
|
1 - 9 Eylül |
Cadet Dünya Şampiyonası |
İzmir |
|
|
|
|
|
1979 |
|
|
|
1979 |
Finn Avrupa Şampiyonası |
Yeşilyurt / İstanbul |
|
|
|
|
|
1978 |
|
|
|
1978 |
Balkan Şampiyonası |
İzmir |
|
|
|
|
|
1976 |
|
|
|
1976 |
Optimist Dünya Şampiyonası |
Yarımca / Kocaeli |
|
|
|
|
|
1973 |
|
|
|
1973 |
Balkan Şampiyonası |
İstanbul |
|
|
|
|
|
1971 |
|
|
|
1971 |
Akdeniz Oyunları |
İzmir |
|
1971 |
Snipe Avrupa Gençler Şampiyonası |
İstanbul |
|
1969 |
|
|
|
1969 |
II.Doğu Avrupa Snipe Şampiyonası |
İzmir |
|
|
|
|
|
1968 |
|
|
|
1968 |
Balkan Şampiyonası |
İstanbul |
|
1968 |
Snipe Avrupa ve Afrika Şampiyonası |
İzmir |
|
|
|
|
|
1967 |
|
|
|
1967 |
I. Doğu Avrupa Snipe Şampiyonası |
İzmir |
|
1967 |
|
|
|
1967 |
TUR / GRE İkili Temas (Finn ve FD) |
İstanbul |
|