Ülkemizde Düzenlenen Uluslararası Yarışlar

Tarih Yarış Adı Yer Katılım
2012      
27 Ağustos - 01 Eylül Pegasus Airlines PWA Dünya Kupası 5. Ayak Alaçatı / İzmir 30 ülke 90 sporcu
27 Haziran - 01 Temmuz  PKRA Dünya Kupası İstanbul 10 ülke 25 sporcu
05 - 10 Haziran Extreme Sailing Series Ahırkapı / İstanbul 8 ülke 40 sporcu
30 Mayıs - 02 Haziran BMW Sailing Cup International Final Çırağan / İstanbul 8 ülke 40 Sporcu
2011      
12 - 15 Ekim Farr40 Avrupa Şampiyonası İstanbul 7 ülke 80 sporcu
08 -11 Ekim Farr40 Avrupa Turu 3. Ayak İstanbul 7 ülke 80 sporcu
05 - 10 Eylül Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 44. Balkan Şampiyonası İzmit / Kocaeli 8 ülke 129 sporcu
19 - 21 Ağustos Cumhurbaşkanlığı İstanbul Yelken Haftası İstanbul 2 ülke 40 sporcu
08 - 13 Ağustos Pegasusu Airlines PWA Dünya Kupası 6.Ayak Alaçatı / İzmir 25 ülke 82 sporcu
28 - 29 Mayıs Extreme Sailing Series Haliç / İstanbul 11 ülke 55 sporcu
2010      
28 Ağustos - 06 Eylül 470 Açık Avrupa Şampiyonası İstanbul 22 ülke168 sporcu
12 - 16 Ağustos 21. İstanbul Yelken Haftası İstanbul 7 ülke 86 sporcu
09 - 11 Ağustos PWA Dünya Kupası Alaçatı / İzmir 32 ülke 85 sporcu
08 - 17 Temmuz Volvo Youth Sailing ISAF Dünya Şampiyonası İstanbul 60 ülke 331 sporcu
24 - 29 Haziran İstanbul International Optimist Week İstanbul 10 ülke 138 sporcu
2009      
18 - 23 Ağustos 20. İstanbul Yelken Haftası İstanbul 12 ülke 96 sporcu
24 Temmuz - 01 Ağustos Palmalife RS:X Dünya Gençler Şampiyonası Yalıkavak/Muğla 13 ülke 109 sporcu
25 - 30 Haziran 4. Uluslararası Optimist Haftası İstanbul 9 ülke 135 sporcu
2008      
22 - 26 Ağustos 19.İstanbul Yelken Haftası İstanbul 11 ülke 55 sporcu
12 - 16 Ağustos Pegasus Airlines PWA World Cup 6.Ayak Alaçatı / İzmir 25 ülke 91 sporcu
14 - 25 Temmuz Optimist Dünya Şampiyonası Çeşme / İzmir 53 ülke 250 sporcu
11 - 18 Temmuz Jim Beam Kiteboard World Cup 2008 İstanbul 10 ülke 44 sporcu
30 Haziran - 05 Temmuz 3.Uluslararası Optimist Haftası İstanbul 9 ülke 119 sporcu
2007      
20 - 25 Ağustos 18.İstanbul Yelken Haftası İstanbul 8 ülke 60 sporcu
13-18 Ağustos 2007 Pegasus Airlines PWA World Cup Alaçatı / İzmir 16 ülke 74 sporcu
06 - 11 Ağustos 2.Uluslararası Optimist Haftası İstanbul 7 ülke 47 sporcu
24 Temmuz-02 Ağustos 420 Açık Avrupa Şampiyonası İstanbul 15 ülke 118 ekip
23-29 Temmuz Jim Beam Kiteboard World Cup 2007 İstanbul / Gümüşdere Burç Beach, Kilyos 8 ülke 21 sporcu
09-15 Temmuz Quiksilver IFCA Slalom Junior, Youth & Masters World Championships Alaçatı / İzmir 10 ülke 64 sporcu
2006      
1 - 7 Eylül Balkan Şampiyonası Karamürsel / Kocaeli 5 ülke 128 sporcu
31 Temmuz - 5 Ağustos Funboard Slalom Dünya Şampiyonası Alaçatı / İzmir  
18-25 Haziran Jim Beam Kiteboard World Cup 2006 İstanbul / Burç Beach 19 sporcu
18 - 25 Ağustos Kitesurf Dünya Kupası İstanbul  
01-06 Ağustos 2006 Jim Beam Windsurf Dünya Şampiyonası Alaçatı / İzmir 23 ülke 74 sporcu
7 - 16 Haziran Petrol Ofisi RS:X Avrupa Şampiyonası Alaçatı / İzmir 26 ülke 132 sporcu
2005      
26 - 29 Eylül Avrupa Pirat Şampiyonası Çeşme / İzmir 5 ülke 59 ekip
11 - 21 Ağustos Universiade Karşıyaka / İzmir 28 ülke 131 Sporcu
17-24 Temmuz Jim Beam Kiteboard World Cup İstanbul / Gümüşdere  Burç Beach  
22 - 26 Haziran Funboard Slalom Avrupa Şampiyonası Çeşme / İzmir 12 ülke 40 sporcu
2004      
2 - 9 Temmuz III.Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası Karşıyaka / İzmir 7 ülke 39 sporcu
20 - 29 Mayıs Laser Masters Dünya Şampiyonası Bitez / Bodrum 33 ülke 159 sporcu
10 - 19 Mayıs Laser Standart Dünya Şampiyonası
(Olimpiyat Seçmesi)
Bitez / Bodrum 60 ülke 145 sporcu
8 - 18 Nisan Mistral Dünya Şampiyonası
(Olimpiyat Seçmesi)
Çeşme / İzmir 40 ülke 158 sporcu
2003      
23 Eylül - 2 Ekim Uluslararası Top Cat Şampiyonası Sarıgerme / Muğla 16 ülke 80 ekip
11 - 18 Temmuz Laser 4.7 Dünya Şampiyonası Çeşme / İzmir 18 ülke 115 sporcu
2002      
02 - 13 Temmuz Finn Avrupa Şampiyonası Çeşme / İzmir 23 ülke 63 sporcu
18 - 22 Haziran Optimist Balkan Şampiyonası Çanakkale 7 ülke 46 sporcu
2001      
25 Ağustos - 3 Eylül 470 Dünya Gençler Şampiyonası Fenerbahçe / İstanbul 17 ülke 80 sporcu
2000      
22 - 29 Temmuz Laser Radial Büyükler Dünya Şampiyonası Çeşme / İzmir 25 ülke 157 sporcu
14 - 21 Temmuz Laser Radial Gençler Dünya Şampiyonası Çeşme / İzmir 31 ülke 137 sporcu
18 - 25 Eylül VI.GAP Atatürk Kupası Adıyaman /Atatürk Barajı 4 ülke 57 sporcu
1999      
20 - 26 Eylül V. GAP Atatürk Kupası Adıyaman /Atatürk Barajı 3 ülke 47 sporcu
1998       
5 - 11 Ekim IV. GAP Yelken Yarışları Atatürk Barajı 3 ülke 54 sporcu
25 Ağustos - 1 Eylül Karadeniz Optimist Kupası Sinop 4 ülke 36 sporcu
20 - 30 Temmuz 470 Avrupa Şampiyonası Çeşme / İzmir 22 ülke 180 sporcu
1997      
6 - 13 Eylül Balkan Şampiyonası Çeşme  / İzmir 5 ülke 117 sporcu
1996      
11 - 17 Ağustos Europe Avrupa Gençler Şampiyonası İstanbul 17 ülke 137 sporcu
1995      
21 - 26 Temmuz Laser Standart / Radial Avrupa Şampiyonası Caddebostan / İstanbul 24  ülke 216 sporcu
1994      
02 - 13 Temmuz Finn Avrupa Şampiyonası Çeşme / İzmir 20 ülke 51 sporcu
23 - 30 Temmuz Optimist Avrupa Şampiyonası Silivri / İstanbul 31 ülke 222 sporcu
1993      
26 Haziran - 3 Temmuz VI. Akdeniz Optimist Şampiyonası Kuşadası / Aydın 6 ülke 54 sporcu
06 - 11 Eylül Balkan Şampiyonası Tuzla / İstanbul 4 ülke 65 sporcu + ?
1992      
18 - 24 Ağustos Uluslararası Ege Kupası Çeşme / İzmir 5 ülke 79 sporcu
1991      
20 - 24 Ağustos Uluslararası Ege Kupası Çeşme / İzmir 3 ülke 84 sporcu
1990      
28 Ağustos - 4 Eylül IV. Akdeniz Optimist Şampiyonası Çeşme / İzmir 8 ülke 62 sporcu
04 - 11 Eylül Laser Gençler Avrupa Şampiyonası Çeşme / İzmir 12 ülke 40 sporcu
1987      
06 - 13 Eylül Finn Gençler Avrupa Şampiyonası Çeşme / İzmir 8 ülke 21 sporcu
1986      
01 - 03 Ağustos Uluslararası Optimist / Cadet Yelken Yarışları Samsun 3 ülke 10 sporcu
1985      
11 - 14 Temmuz Uluslararası Optimist / Cadet Yelken Yarışları Samsun 2 ülke 30 sporcu +?
1983      
13 - 21 Ağustos 17. Balkan Şampiyonası MYK / Fenerbahçe / İstanbul 5 ülke 102 sporcu
1980      
1 - 9 Eylül Cadet Dünya Şampiyonası İzmir  
       
1979      
1979 Finn Avrupa Şampiyonası Yeşilyurt / İstanbul  
       
1978      
1978 Balkan Şampiyonası İzmir  
       
1976      
1976 Optimist Dünya Şampiyonası Yarımca / Kocaeli  
       
1973      
1973 Balkan Şampiyonası İstanbul  
       
1971      
1971 Akdeniz Oyunları İzmir  
1971 Snipe Avrupa Gençler Şampiyonası İstanbul  
1969      
1969 II.Doğu Avrupa Snipe Şampiyonası İzmir  
       
1968      
1968 Balkan Şampiyonası İstanbul  
1968 Snipe Avrupa ve Afrika Şampiyonası İzmir  
       
1967      
1967 I. Doğu Avrupa Snipe Şampiyonası İzmir  
1967      
1967 TUR / GRE İkili Temas (Finn ve FD) İstanbul