Duyurular

Diğer

Milli Sporculuktan Milli Hakemliğe

TYF Her Yaştan Milli Sporcularımızı Yelken Sporuna Destek Olmaya Davet Ediyor!

 

Her yaştan Milli Yelkenciler;

 

Ülkemizde yelken sporunun süratle kalkınabilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

 

Sayıları gün geçtikçe artan yarışlarımızın hakem ihtiyaçlarının karşılanabilmesini teminen Hareketli Salma sınıflarında yarışmış ve Milli Takım’da yer almış tüm sporcularımızı hakemlik belgelerini tamamlamaya ve yılda en az bir yarışta görev almaya davet ediyoruz. Milli Takım’larda yarışmış sporcularımız tamamlayacakları seminer sonrasında mevzuatımıza göre “Milli Hakem” olarak göreve başlayacaklardır.

(MADDE 25-(1) En az üç defa Türkiye şampiyonasında dereceye giren veya en az beş defa milli olan sporcular 14 maddenin 1.fıkrasında belirtilen belgelerle merkez hakem kurulu tarafından yapılacak olan milli hakemliğe terfi seminerine kayıt yaptırabilirler. Seminer sonrası sınavda başarılı olanlar milli yelken hakemi olurlar.-Kursta başarılı sayılmak için yapılan sınavda en az 70 puan almak gerekmektedir.)

 

Ülkemize ve çok sevdiğiniz yelken sporuna bu hizmeti verirken birbirinizi tekrar görmenin keyfini yaşamanız, sizden sonra yetişen nesillere örnek oluşturmanız, hatta Master’lar katagorilerinde yarışlara dönüyor olmanız en büyük dileğimiz.

 

Bu kapsamdaki ilk seminer 09,10,11 Şubat 2018 tarihlerinde Paşalimanı Gençlik Kampı-Çeşme’de (İrtibat: Ahmet Türkyılmaz Tel: 0542 485 04 60) açılacak olup, talebe göre en kısa sürede yenilecektir. Seminer başvuruları taleplerdeki benzer yaş gruplarına göre organize edilecektir.

 

Adayların aşağıdaki evrakları tamamlayıp, ekteki başvuru formunu doldurup 05/01/2018 tarihine kadar "mhk@tyf.org.tr" adresine göndermelerini  rica ediyoruz.

  1. Aday başvuru formu, 
  2. Son altı ay içinde çekilmiş iki adet renkli fotoğraf, 
  3. Nüfus cüzdanı fotokopisi, 
  4. Tasdikli öğrenim belgesi, 
  5. Amatör Denizcilik Belgesi fotokopisi, 
  6. Savcılıktan alınacak sabıka kaydı,  
  7. Federasyon Federasyon Yönetim Kurulu tarafından tespit edilen kayıt ücreti dekontu. 2018 yılı için 220TL   Hesap no: TEB Ulus Şb.  Ankara  TR13 0003 2000 0000 0049 9373 24 (Proje kapsamında Milli Hakem olanlardan alınacak ücretler görev aldıkları ilk ulusal yarış sonrası iade edilecektir).

Sizleri tekrar aramızda görmeyi diliyoruz.

Ek1: Başvuru Formu

Türkiye Yelken FederasyonuYayınlanma Tarihi: 25/12/2017 12:16